מצגת על שיווק באינסטגראם

טיפים לעבודה נכונה באינסטגרם מאת זוהר אוריין :

– תשתמשו בהאשטאג, זאת לטובת חיזוק הקשר עם הגולשים שמשתמים בכלי זה, אמנם לא מדובר בתכונה רבה (בסה”ס 2 אחוז) אבל עדיין צעד זה יכול לעזור לכם בכל הקשור לחיפוש של אינסטגרם.

– תפרסמו באופן קבוע- 57 אחוז מהמותגים הגדולים ביותר שפעילים בפלטפורמה מפרסמים לפחות פעם בשבוע ו28 אחוז מתוכם מפרסמים לפחות 5 פעמים בשבוע. חיוני להשאיר את העוקבים בקשר, כך שהם יהיו בטוחים שאתם כל הזמן מחדשים את הפיד שלהם. אני נוטה אגב להמלצה שאומרת לפרסם חמש פעמים בשבוע, לפחות תמונה ביום.

– תייצרו מהלכים של תחרויות ומתנות לגולשים שבאים אתכם ביחסי מעורבות. אבל כאן אני חייבת לסייג ולומר, שהמלצה זו אינה מקובלת עלי. אני מאמינה שמהלך נכון תלוי בשלושת הגורמים- מותג, קהל יעד ומה אנחנו רוצים להשיג. אין זו בהכרח הערה גורפת על כללי עבודה בפלטפורמה. נכון, תחרויות מעודדות מעורבות אבל בעיני מעורבות לשם מעורבות זו רק מעטפת ולא המהות- אם היא לא משורטטת בחוכמה עם יעד עסקי ברור.

– ונקודה אחרונה וחשובה מאוד (שהיא בגדר טיפ), תשווקו את הערוץ שלכם באינסטגרם, תזכירו אותו ברשתות האחרות בהן אתם פעילים, כגון באתרי הבית של החברה- ושלבו אותו בתכנים שלכם על מנת ליצור מודעות לנוכחותכם האקטיבית ולגרום לתעבורה.

– אני מוסיפה שחשוב מאוד לקבוע מי קהל היעד שלכם, ואותו, את קהל היעד, תשלבו כחלק אינטגרלי מהעבודה המושקעת בטיפוח המעורבות שעוררתם אצלו באופן אקטיבי.